Domů » Blog » Českosaské Švýcarsko - zamrznuté vodopády

Českosaské Švýcarsko - zamrznuté vodopády

Zamrznuté vodopády Českosaského Švýcarska
Na území národních parků Českého a Saského Švýcarska se nachází několik větších vodopádů s výškou mezi 3 a 10 metry. Během roku protéká vodopády různě velké množství vody a může se stát, že i na nějakou dobu vodopády vyschnou úplně. V zimním období, pokud nějaká voda protéká a působí alespoň několik dní dostatečně silné mrazy, vodopády zamrzají a vytvářejí krásné a zajímavé ledové kaskády a ledopády. V zamrzlé podobě jsou vodopády vždy mnohem větší a výraznější, než když protéká korytem pouze voda. Ty největší a s nad i nejzajímavější jsem zvěčnil na níže přiložených fotkách. Některé vodopády jsou v těsné blízkosti silnice, ale k jiným vede cesta dlouhá a místy zledovatělá.

Beutenfall Wasserfall – rovněž asi pět metrů vysoký vodopád sousedící s vodopádem Lichtenhainer. Vodopád je sevřen mezi dva rozpadající se domy a pravděpodobně i on byl vytvořen uměle rukou člověka.

1

Lichtenhainer Wasserfall - pět metrů vysoký vodopád uměle vytvořený v roce 1842 na skalním stupni. V blízkosti se nachází restaurace a konečná stanice tramvajové trati z Bad Schandau.

2

Klopotský potok nebo také Gelobtbach – v dolní části hraničního potoka se nachází asi 4m vysoký vodopád padající do vodní nádrže náležící k bývalému mlýnu. Rovněž celý zdejší přírodní amfiteáter obklopený vysokými pískovcovými stěnami byl roku 1856 vytvořen lidskou rukou.

3

Amselfall - asi 10 m vysoký vodopád v údolí Amselgrund u turistické chaty Amselfallbaude. Rovněž tento vodopád byl vybudován uměle přehrazením potoka.

4

Suchá Kamenice – v dolní části toku nedaleko Labe se nacházejí kaskády a vodopády. Nejvyšší vodopád dosahuje asi 3m.

5

Kachní potok – v dolní části těsně před ústím v Divoké soutěsce se potok ve třech stupních 6 - 3 – 3m potichu spouští po skále do Kamenice.

6

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace